ماستیک درز بندی  NSH-MA613

ماستیک درز بندی NSH-MA613

محصولي تك جزيي بوده و با توجه به پليمرهايي كه در ساخت آن بكار رفته مناسب جهت پركردن درزهاي اتصالات مي باشد كه نقش موثري را در تامين حفاظت، دوام، زيبايي و بويژه آب بندي ساختمانهاي مسكوني، صنعتي و عمومي ايفا مي كند.

مشخصات فيزيكي و شيميايي:

 رنگ: سفيد شيري يا طوسي

 حالت فيزيكي: خمير

وزن مخصوص:1/4 گرم بر سانتی متر مکعب

PH:حدود 7

قابليت انحلال: در آب  

يون كلر: ندارد  

قابليت اختلاط: با آب تا قبل از خشك شدن  

ثبات حرارتي: تا 80 درجه سانتي گراد نگهداري 

 

خواص و اثرات:  

خميري است كه به عنوان مواد درزبندي براي پركردن فواصل محدود اتصالات، شكاف ها و درزهاي ساخت و انبساط در اجزاي ساختمان مصرف مي شود و داراري امتيازات فني و اجرايي زير است.

 •  از خاصيت انعطاف پذيري زيادي برخوردار مي باشد كه مانع تغيير شكل آن مي شود.
 • بعد از گيرش و سخت شدن در برابر هوا، آب، رطوبت و گرد و غبار نفوذناپذير است.
 •  در مقابل سرما، گرما، تغييرات دماي محيط و اثرات اشعه ماوراء بنفش، بادوام و مقاوم است.
 •  قدرت چسبندگي آن به هر گونه مصالح ساختماني، از قبيل بتن، آجر، سنگ مرمر، پي وي سي، شيشه، پلي استر، چوب و فلز فوق العاده زياد است.

موارد كاربرد :

 • كاربرد متنوعي دارد كه از آن جمله مي توان موارد زير را نام برد:
 •  براي بندكشي، پركردن درزها و شكاف هاي اطراف چارچوب درب ها، پنجره ها و ديگر اجزاء ساختماني كه با بتن، آجر، سنگ، گچ و مصالح معمولي ساختمان در تماس هستند..
 •  براي نصب كاشي، آئينه و پر كردن انواع درزهاي انبساط و نيز اتصال بين ورق هاي آهني، پلاستيك، آلومينيوم، آزبست سيمان و ايرانيت كه جهت پوشش بام، سقف و شيرواني ها مصرف مي شود.
 •  آب بندي و غير قابل نفوذ كردن ترك هاي ناشي از جمع شدگي و كليه درزها و شكاف ها در مقابل آب و گرد و غبار. 
 • براي درز بندي هايي كه دائما و به طور ثابت در آب هستند. 

ميزان مصرف:

ميزان مصرف حدود 5/1 گرم براي حجم يك سانتي متر مكعب درز و شكاف مي باشد. ميزان مصرف دقيق اين محصول از طريق آزمايشهاي كارگاهي و با توجه به عمق درزها مشخص مي شود.

روش مصرف:

درزها، اتصالات، شكاف ها بايد كاملا خشك، تميز و عاري از هر گونه گرد و غبار و چربي باشند. اطراف شكاف و يا درزها را با نوار چسب كاغذي بپوشانيد و سپس خمير درزبندي را براي پر كردن درزها مصرف نماييد. بلافاصله با انگشت يا قلمو كه به مايع ظرفشويي رقيق شده آغشته شده باشد، بر سطوح خمير مصرف شده بكشيد تا سطحي صاف و يكنواخت به وجود آيد و آنگاه نوار چسب ها را قبل از خشك شدن خمير از طرفين درزها جدا نماييد. اين خمير بعد از سه روز سخت مي شود و در اين مدت بايد از تماس هر جسم خارجي، به ويژه اب با آن جلوگيري به عمل آورد. عرض و عمق شكاف هايي كه با خمير پر مي شود نبايد كمتر از 6 ميلي متر باشد.

شرايط نگهداري:

در دماي 5 تا 30 درجه سانتيگراد در ظروف سربسته

 مدت نگهداري: يكسال در بسته بندي اوليه

 بسته بندي: ظروف 3 و 10 كيلوگرمي